Człowiek nurkuje

Poznajcie śmiałków, którzy wygrali II edycję konkursu #ExtremalneNurkowanie!

A oto oni, 4 zwycięzcy fantastycznego konkursu, którego główną nagrodą jest odbycie szkolenia wprowadzającego do nurkowania! Kasia, Adrian, Łukasz i Darek już w ten weekend, 20 listopada, zasmakują dawki adrenaliny w najgłębszym basenie w Europie – Deepspot w Mszczonowie. Nad bezpieczeństwem naszych bohaterów będzie czuwało aż 8 instruktorów ze Stowarzyszenia ToMaSens, którzy zadbają także o wspaniałą atmosferę podczas wyjątkowego dla nich doświadczenia! Czekamy z niecierpliwością na ten dzień!

Podwodna przygoda z Avalon Extreme

Spośród wielu osób z niepełnosprawnościami, które wzięły udział w konkursie #ExtremalneNurkowanie, wyłonione zostały 4, które umieściły na swoich profilach facebookowych  najciekawsze zdjęcia, filmy przedstawiające chwile, w których “czują się jak ryba w wodzie”.  I to właśnie oni odważą się spełnić marzenie o nurkowaniu.

“Wystarczy zacząć – to hasło, które stale towarzyszy projektowi Avalon Extreme podczas wszystkich wydarzeń i konkursów, które są organizowane dla osób z niepełnosprawnościami. Spełnianie marzeń, przełamywanie barier i udowadnianie, że sporty ekstremalne są dla wszystkich to cele, które są podstawą naszych działań. To już druga edycja konkursu, w którym nagrodą jest szkolenie wprowadzające do nurkowania i po raz drugi towarzyszą nam instruktorzy z ToMaSens. Jestem pewna, że dla Kasi, Adriana, Łukasza i Darka będzie to początek cudownej przygody z nurkowaniem, która być może zamieni się w nowe hobby. ” – Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme Fundacji Avalon.

Stowarzyszenie “ToMaSens”- instruktorzy nurkowania z pasją

Już za kilka dni, 20 listopada, laureaci konkursu wezmą udział w szkoleniu wprowadzającym do nurkowania w Deepspot w Mszczonowie pod Warszawą. Szkolenie zostanie podzielone na 3 etapy: część teoretyczną, zapoznanie ze sprzętem w wodzie i właściwy etap nurkowania. Organizator zapewni bezpieczne i komfortowe warunki, a samo szkolenie zostanie przeprowadzone przez wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów ze Stowarzyszenia “ToMaSens”, którzy towarzyszyli zwycięzcom także podczas pierwszej edycji.

Media zachęcamy do zapoznania się z planem wydarzenia oraz uczestniczenia w jego trakcie.

Zapraszamy również do towarzyszenia w tej przygodzie online! Podczas szkolenia, projekt Avalon Extreme, o wszystkim na bieżąco będzie informował w relacjach publikowanych w social mediach!

Avalon Extreme – jedyny taki projekt w Polsce

Szkolenia wprowadzające do tematu nurkowania to jedna z wielu aktywności, które mogą uprawiać osoby z niepełnosprawnościami. Projekt Avalon Extreme prowadzony przez Fundację Avalon poprzez swoją działalność i organizację konkursu #ExtremalneNurkowanie przełamuje stereotypowe przekonanie, że niektóre sporty, a przede wszystkim ekstremalne dyscypliny są zarezerwowane wyłącznie dla osób sprawnych.

Ambasadorzy projektu Avalon Extreme udowadniają, że jest inaczej! Biorą udział w rajdach samochodowych, pływają na sitwake’u, latają szybowcami, trenują crossfit, skaczą ze spadochronami, wspinają się na ściankach i w górach czy jeżdżą na handbike’ach udowadniając, że prawdziwy sport jest jeden, bez względu na stopień sprawności. Wystarczy zacząć!