Portret Krzysztofa Dobiesa.

Rewolucja w Fundacji Avalon – Krzysztof Dobies dyrektorem biura politycznego Ministra Sprawiedliwości prof. Adama Bodnara

Wiosna 2020 roku była dla Fundacji Avalon przełomowym momentem, ponieważ w tym czasie do zespołu pracowników Fundacji dołączył Krzysztof Dobies, który objął funkcję Dyrektora Generalnego. „Człowiek orkiestra”, który wcześniej pełnił przez blisko 20 lat funkcję rzecznika prasowego WOŚP, specjalista w dziedzinie komunikacji i wizerunku organizacji, pasjonat tradycyjnych i nowoczesnych mediów. Przez 4 lata wspierał dynamiczny rozwój Fundacji Avalon i niestrudzenie walczył o polepszenie jakości życia osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych w Polsce.

Fundację Avalon czekają jednak zmiany, co związane jest z zaprzysiężeniem nowego Rządu. Ministrem Sprawiedliwości został prof. Adam Bodnar, który powołał na stanowisko dyrektora gabinetu politycznego Krzysztofa Dobiesa. Oznacza to, że Krzysztof Dobies kończy blisko czteroletnią współpracę z Fundacją Avalon.

Decyzja o zmianie była jedną z najtrudniejszych w moim życiu. Przez cztery lata włożyłem ogrom pracy w realizację misji Fundacji Avalon. Była to codzienna działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych, ale także był to czas zmian prawnych i społecznych dotyczących OzN. Był to także czas walki o 1,5% podatku PIT dla organizacji pożytku publicznego oraz wzmacniania roli społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. We wszystkich tych procesach Fundacja Avalon aktywnie uczestniczyła, często będąc ich liderem i nadal będzie pełnić rolę aktywnej, zmieniającej polską rzeczywistość organizacji pozarządowej. Ze smutkiem więc będę żegnał się z cudownymi ludźmi, a jednocześnie profesjonalnymi pracownikami Fundacji. Wiem jednak, że Fundacja jest w dobrych rękach, zarządzana we wzorowy sposób i będzie nadal z sukcesami realizować swoją misję. A ja podejmuję nową misję, by wesprzeć Ministra Adama Bodnara w dziele przywracania w Polsce praworządności.

Krzysztof Dobies

W imieniu Fundacji Avalon, Zarządu i wszystkich pracowników, z którymi na co dzień Krzysztof współpracował, w budowaniu społeczności niosącej pomoc i wsparcie osobom z niepełnosprawnościami oraz w szerzeniu edukacji w społeczeństwie, serdecznie dziękujemy za te cztery lata wytężonej pracy.

Sebastian Luty, Prezes Fundacji Avalon

Mieliśmy możliwość uczenia się od siebie, rozwijania i spełniania wielu marzeń pod postacią projektów, wydarzeń, których mamy w planach jeszcze wiele. Nie żegnamy się tylko mówimy do zobaczenia, ponieważ nasze drogi na pewno nie raz przetną się we wspólnych działaniach i budowaniu lepszej i sprawiedliwej przyszłości dla Polski. Życzymy Krzysztofowi wielu sukcesów, które będą także sukcesami polskiego społeczeństwa.

Łukasz Wielgosz, Członek Zarządu Fundacji Avalon

Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie. Fundacja Avalon aktualnie wspiera około 14 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi blisko 400 mln.