Trzy zdjęcia: na pierwszym mężczyzna na wózku podnosi kettel, na drugim logopedka rozmawia z małym chłopcem, na trzecim mężczyzna na wózku bierze udział w zawodach biegowych.

Rozlicz PIT i przekaż 1,5% podatku!

Rozpoczął się okres rozliczeniowy podatku dochodowego od osób fizycznych. To okazja do przekazania 1,5% swojego podatku na wybrany cel społeczny. Dzięki temu można mieć realny wpływ na poprawę sytuacji osób potrzebujących oraz lepszą przyszłość dla naszego społeczeństwa.

1,5% to pomoc, która nic nie kosztuje!

Aby przekazać 1,5% podatku na cel społeczny, wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w formularzu PIT-28 (dla osób rozliczających się na zasadach ogólnych) lub PIT-36 (dla osób rozliczających się na zasadach liniowego podatku dochodowego). Przekazując 1,5% podatku, podatnik nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów ani obciążeń finansowych.

Na grafice przycisk z napisem Program e-pity 2023 Uruchom

Program e-pity Copyright 2023-2024 e-file sp. z o.o. sp. k.

1,5% podatku to realny wpływ na życie osób z niepełnosprawnościami

To prosty i bezpłatny sposób, aby wesprzeć działania Fundacji Avalon na rzecz osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych: rehabilitację dzieci i dorosłych, edukację, prowadzenie subkont, aktywizację społeczną, zawodową i sportową oraz zmienianie postrzegania OzN w polskim społeczeństwie.

W 2023 roku za sprawą środków z 1,5% podatku:

• wypłaciliśmy podopiecznym 73 404 818 złotych,
  • przeprowadziliśmy 6000 godzin rehabilitacji dla dorosłych,
  • wyposażyliśmy 4 sale terapeutyczne i salę treningową dla dzieci.

W aktualności z podsumowaniem 2023 można przeczytać o tym, co udało nam się osiągnąć w ubiegłym roku za sprawą wsparcia finansowego podatników.

Jak poprawnie odpisać 1,5% podatku?

Aby upewnić się, że poprawnie odpisujesz podatek, zapoznaj się z instrukcją. Informacje na ten temat dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Finansów oraz w materiałach informacyjnych dostarczanych przez urzędy skarbowe.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się przekazać 1,5% podatku na wsparcie Fundacji Avalon! Dzięki wspólnym działaniom możemy zmieniać świat dla osób z niepełnosprawnościami na lepsze.