Na grafice screen z rozmowy z Tomaszem Bidusiem - widać jego i prowadzącą wywiad. Napis Wywiad z cyklu #wyłączamytabu #włączamywiedzę.

Seksualność po uszkodzeniu rdzenia kręgowego cz. II

W dziewiątym odcinku rozmów #wyłączamytabu #włączamywiedzę ponownie gościliśmy Tomasza Bidusia, który w wieku 17 lat doznał wypadku i od tego czasu porusza się na wózku. Tomasz od dwóch dekad zajmuje się problematyką niepełnosprawności, pracując jako instruktor Aktywnej Rehabilitacji oraz prowadząc szereg szkoleń, wykładów i konferencji dotyczących aktywizacji i seksualności osób z niepełnosprawnościami. Jest także członkiem zespołu eksperckiego projektu Sekson. Tomasza cechuje aktywny tryb życia, odnosi sukcesy na polu sportowym – jest wykwalifikowanym trenerem personalnym oraz instruktorem sportu osób z niepełnosprawnością, a także utytułowanym zawodnikiem Reprezentacji Polski w Rugby na Wózkach i wielokrotnym Mistrzem Polski tej dyscypliny. Obecnie jest zawodnikiem drużyny Balian Sport i członkiem sztabu szkoleniowego Reprezentacji Polski Rugby na Wózkach oraz Asystentem Trenera Reprezentacji Brazylii.

Tomasz podczas rozmowy opowiedział o poznawaniu swojego organizmu i odkrywaniu seksualności na nowo, o drugim “pierwszym razie”, a także o sposobach na podryw, poczuciu atrakcyjności i pewności siebie z perspektywy mężczyzny poruszającego się na wózku.

Pierwszą część rozmowy znajdziecie na kanale YouTube Fundacji Avalon.