Na grafice screen z rozmowy z Danuta Krasoń i napis Wywiad z cyklu #wyłączamytabu #włączamywiedzę.

Szczerze o związku z mężczyzną z niepełnosprawnością

W dziesiątym odcinku rozmów z cyklu #wyłączamytabu #włączamywiedzę prowadzonych przez projekt Sekson, gościmy Danutę Krasoń. Danuta jest szczęśliwą matką dwójki dzieci i żoną Łukasza Krasonia, chorującego na zanik mięśni.

Podczas rozmowy opowiada o związku z mężczyzną z niepełnosprawnością. O tym, jak kształtowały się jej relacje z mężem. Z jaką reakcją ze strony rodziny się spotkała, decydując się na małżeństwo z Łukaszem Krasoniem. Danuta podzieliła się także obawami, jakie towarzyszyły jej przy podejmowaniu decyzji o byciu w związku z osobą z niepełnosprawnością. Opowiedziała także jak wygląda ich codzienne życie.

Danuta z zawodu jest opiekunką medyczną. Interesuje się rozwojem osobistym i medycyną alternatywną, a pasjonuje się dobrymi serialami i audiobookami. Jak sama o sobie mówi, jest „urodzoną pesymistką, ale stara się z tym walczyć”.

Rozmowa została opublikowana na kanale YouTube Fundacji Avalon.