Na grafice napis Tydzień seksualności Rehabilitacja seksualna w praktyce. 6 - 12.06.2022. Logotypy Projektu Sekson i Fundacji Avalon.

Tydzień Seksualności z Projektem Sekson

Przed nami druga edycja Tygodnia Seksualności, podczas którego eksperci z Projektu Sekson będą przybliżać tematy związane z seksualnością osób z niepełnosprawnością ruchową, a w szczególności z rehabilitacją seksualną. Wydarzenie startuje 6 czerwca, dzień przed obchodami Międzynarodowego Dnia Seksu i potrwa do 12 czerwca 2022 roku.

Co się wydarzy?

W ramach wydarzenia odbędą się działania zarówno online, jaki i stacjonarnie w Warszawie. W mediach społecznościowych Projektu Sekson będą publikowane infografiki i artykuły eksperckie, które będą poruszały ważne tematy, między innymi: jak zacząć rehabilitację seksualną, jaki wpływ na współżycie ma cewnikowanie, na czym polega rehabilitacja erekcji i czym jest rehabilitacja urologiczna.

Spotkania online

Zainteresowani będą mogli uczestniczyć w webinarze o gadżetach erotycznych, które pomagają przy różnych ograniczeniach. Spotkanie poprowadzą ekspertki ze współpracującego z Fundacją butiku erotycznego N69. Natomiast w poniedziałek 6 czerwca na Instagramie Projektu Sekson można będzie dołączyć do live z fizjoterapeutką uroginekologiczną – Joanną Karczewską, która wprowadzi zainteresowanych w temat fizjoterapii dna miednicy. Dzień później, na Facebooku Projektu odbędzie się live z andrologiem i urologiem dr n. med. Piotrem Pawłem Świniarskim na temat cewnikowania i problemów urologicznych w kontekście życia intymnego.

Na żywo

Nie tylko online, ale również na żywo będzie można spotkać się już 8 i 11 czerwca w Warszawie. W środę odbędzie się Speed Friending – wydarzenie dla wszystkich osób, które chcą nawiązać nowe znajomości. Trzy dni później w siedzibie Fundacji Avalon przy ulicy Domaniewskiej 50A zorganizowany zostanie warsztat dotyczący rehabilitacji seksualnej, który poprowadzi seksuolożka Patrycja Wonatowska.

Bądź z nami!

To już drugi Tydzień Seksualności organizowany przez Projekt Sekson. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom osoby z niepełnosprawnościami i ich najbliżsi będą mieli lepszy dostęp do materiałów merytorycznych, dotyczących seksualności i rodzicielstwa. Chcemy stale przypominać, że seksualność dotyczy wszystkich bez względu na stan zdrowia – Żaneta Krysiak, kierowniczka Projektu Sekson, prowadzonego przez Fundację Avalon.

O wszystkich działaniach Projekt Sekson będzie na bieżąco informować w swoich mediach społecznościowych – FacebookuInstagramie.