Książki z kolorowymi grzbietami w jednym rzędzie

Uruchamiamy biblioteczkę dla podopiecznych Fundacji Avalon!

W naszej siedzibie uruchomiona została biblioteczka dla podopiecznych Fundacji Avalon oraz pacjentów Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon. Na półkach znajdzie się beletrystyka, książki non-fiction, a także poradniki – każdy znajdzie coś dla siebie. Księgozbiór będzie regularnie uzupełniany, aby umożliwić łatwiejszy dostęp zarówno do nowości wydawniczych, jak i klasyków literackich.

Biblioteczka działa w ramach współpracy z Anetą Korycińską – nauczycielką, oligofrenopedagożką i podcasterką, znaną w Internecie jako Baba od polskiego. Na swoim koncie na Instagramie wyjaśnia przy pomocy mnemotechnik zawiłości związane z gramatyką czy pisaniem wypracowań oraz tworzy edukacyjne ebooki i webinary. Jej blog odwiedza rocznie ponad 1,5 miliona użytkowników! Poza tym Aneta przygotowuje uczniów do matur i olimpiad, a także pracuje z osobami w spektrum autyzmu. W mediach społecznościowych intensywnie działa na rzecz promocji czytelnictwa i zwiększa świadomość odbiorców na temat neuroróżnorodności i edukacji włączającej.

Ponadto raz w miesiącu prowadzić będziemy w kanałach społecznościowych Fundacji Avalon promocję czytelnictwa. Aneta Korycińska będzie odwiedzać naszą siedzibę i opowiadać o wybranej książce, która według niej jest warta przeczytania. Nagrania jej krótkich recenzji będą publikowane na naszym Facebooku i Instagramie w ostatni piątek każdego miesiąca. Już teraz zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod filmami, recenzowania przeczytanych książek i dzielenia się własnymi rekomendacjami.

Dołącz do naszej społeczności i odkrywaj nowe lektury!