Dwóch uśmiechniętych mężczyzn, fizjoterapeutów Centrum Aktywnej Rehabilitacji, a w tle Pole Mokotowskie.

Wakacyjny rozkład jazdy projektu Avalon Active!

Już kolejny raz Fundacja Avalon zaprasza wszystkich chętnych na plenerowe zajęcia w ramach projektu Avalon Active. Tai Chi, joga oraz trening siłowy – z tych aktywności będzie można skorzystać w każdy czwartek wakacji (w okresie od czerwca do sierpnia) na Polu Mokotowskim w Warszawie!

Poćwiczmy razem w plenerze!

Fundacja Avalon już drugi raz organizuje letnie zajęcia plenerowe. Trening siłowy na dworze jest dobrą alternatywą w okresie letnim dla klasycznej rehabilitacji. W tym roku uczestników poprowadzą podczas tych zajęć Daniel Domański oraz Konrad Kozłowski – fizjoterapeuci z Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon.

Oprócz podstawowych korzyści płynących z rehabilitacji, zajęcia w plenerze sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości oraz integracji społecznej. Dodatkowo poprawiają nastrój, redukują stres oraz dają możliwość zmiany środowiska, co naturalnie zwiększa chęć do aktywności fizycznej.

Daniel Domański – fizjoterapeuta w Centrum Aktywnej Rehabilitacji dla dorosłych

W tym roku Fundacja rozszerza swoją ofertę i wprowadza do programu zajęć również jogę.

Joga w plenerze pomaga z pełną uważnością doświadczyć nie tylko swojego ciała, ale także otaczającego nas świata. Stawia też proces spotkania z samym sobą – ze swoim ciałem i oddechem – na zupełnie innym poziomie: kiedy otaczają nas różne dźwięki i zapachy, duża liczba bodźców zewnętrznych, nasza uwaga w sposób naturalny co jakiś czas będzie narażona na rozproszenie.

Julia Witkowska – instruktorka jogi w Centrum Aktywnej Rehabilitacji dla dorosłych

Podczas czwartkowych spotkań plenerowych uczestnicy będą mogli wziąć udział również w zajęciach Tai Chi. Poprowadzi je, już dobrze znana z ubiegłorocznej edycji zajęć w plenerze, Mariola Matyjasek.

Wszystkie zajęcia odbywają się w wakacyjne czwartki na Polu Mokotowskim. Rozpoczynają się o 15.00 treningiem siłowym, następnie o 16.00 Julita Witkowska prowadzi jogę, a zakończeniem będzie Tai Chi o 17.30! Wakacyjne aktywności Fundacji Avalon są bezpłatne i może w nich wziąć każdy, kto ma chęci. Wystarczy zapisać się poprzez maila: [email protected] lub telefonicznie 796 324 328.