Na grafice logotypy projektu sekson i fundacji Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego.

Włączamy wiedzę w zakresie badań prenatalnych

Fundacja Avalon w ramach projektu Sekson i Fundacja Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego będą wspólnie poruszać tematy związane z badaniami prenatalnymi i niepełnosprawnością. Akcja w naszych mediach społecznościowych rozpocznie się 20 lipca i potrwa trzy dni.

Co planujemy?

Wspólna akcja edukacyjna rozpocznie się we wtorek udostępnieniem filmu na temat badań prenatalnych, w którym doktor nauk medycznych, specjalista ginekologii i położnictwa – Michał Lipa, współpracujący z Fundacją Medycyny Prenatalnej opowie o tym, czym są badania prenatalne i w jakich okresach ciąży powinno się je wykonywać. Na kontach Instagramowych – projektu Sekon i Fundacji Medycyny Prenatalnej – dowiecie się więcej o codziennych działaniach obu Fundacji. W środę 21 lipca wspólnie zajmiemy się obalaniem mitów i stereotypów dotyczących badań prenatalnych i niepełnosprawności. W czwartek zapraszamy na rozmowę live na temat badań prenatalnych w kontekście niepełnosprawności z dr Michałem Lipą, która odbędzie się na Instagramie.

Fundacja Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego

Fundacja Medycyny Prenatalnej powstała z inicjatywy dwójki lekarzy, ponieważ dwójka lekarzy, mama i tata, Nicole i Kuba, doświadczyli najtrudniejszych sytuacji w położnictwie jakie istnieją – poronienia, porodu martwego dziecka i porodu przedwczesnego. Zrodziła się w nich potrzeba stworzenia miejsca, instytucji pomocy dla osób, które doświadczyły równie trudnych sytuacji. Fundacja oferuje pomoc prawną, psychologiczną, diagnostyczną, a także prowadzi działania edukacyjne, szkoleniowe i warsztatowe.