Cztery kobiety podczas spotkania z Jackiem Rozenkiem, Siedzą wokół stołu w sali konferencyjnej.

Zakończenie udanego projektu wsparcia dla mam dzieci z niepełnosprawnościami – owocna współpraca Fundacji Avalon i Banku Gospodarstwa Krajowego

Fundacja Avalon w ramach projektu Avalon Kids, wraz z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, z radością informuje o zakończeniu projektu wsparcia wytchnieniowego dla mam dzieci z niepełnosprawnościami. Projekt przyniósł wymierne korzyści uczestniczkom, wspierając je zarówno na płaszczyźnie osobistej, psychologicznej, jak i społecznej.

Dzięki współpracy z naszym partnerem oraz zaangażowaniu wolontariuszy z Banku Gospodarstwa Krajowego udzieliliśmy wsparcia czterem mamom oraz ich dzieciom, znacząco poprawiając jakość ich codziennego funkcjonowania. W trakcie trwania projektu mamy mogły skupić się na sobie, realizując różnego typu aktywności społeczne.

W ramach działań zorganizowaliśmy między innymi dwa wyjścia, każde trwające po cztery godziny, podczas których mamy miały czas dla siebie. Dzieci były pod profesjonalną opieką terapeutów z Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon, co dało mamom chwilę wytchnienia i regeneracji.

Wsparcie wolontariuszy i wolontariuszek z Banku Gospodarstwa Krajowego

Wolontariusze Banku Gospodarstwa Krajowego spędzili czas z mamami na różnorodnych aktywnościach społecznych, takich jak wyjścia na kawę, zajęcia sportowe, joga czy fitness. Te wspólne chwile pozwoliły uczestniczkom na chwilę relaksu i integrację społeczną. Mamy skorzystały również z szerokiego wachlarza usług, które przyczyniły się do ich rozwoju osobistego i społecznego. Otrzymały vouchery na zajęcia jogi, do SPA, bilety do teatru oraz wsparcie w realizacji własnych pasji

Udział w projekcie był dla mnie wyjątkowy i z pewnością poszerzył mój horyzont patrzenia na otaczającą mnie rzeczywistość. Zaleta inicjatywy jest jej prostota – praktycznie każdy chętny/-a może wziąć udział, a głównym celem jest po prostu wspólne spędzenie czasu, co daje możliwość poznania ciekawych i wartościowych osób, z którymi nasze drogi życiowe być może nigdy by się nie przecięły. Szczerze polecam i liczę na to, że w przyszłości będę mogła uczestniczyć w kontynuacji tej inicjatywy! – mówi Katarzyna Bronowska, Wolontariuszka z Banku Gospodarstwa Krajowego

Uczestniczki miały także okazję spotkać się z Jackiem Rozenkiem – aktorem i mówcą motywacyjnym, który podzielił się swoją historią walki o powrót do zdrowia oraz radzenia sobie z porażkami i trudnościami. Spotkanie to zainspirowało nie tylko mamy, ale również wolontariuszy.

Dobre przygotowanie gwarancją sukcesu

13 września Lusine Duryan, Kierowniczka projektu Avalon Kids i Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon dla dzieci, poprowadziła specjalistyczne szkolenie online dla wolontariuszy BGK. Dzięki temu uczestnicy zdobyli cenną wiedzę o działalności Fundacji Avalon, założeniach projektu wsparcia wytchnieniowego oraz otrzymali cenne wskazówki, jak wspierać rodziców dzieci z niepełnosprawnościami.

Największym sukcesem projektu jest realny wpływ na poprawę jakości życia uczestniczek. Wyjścia i spotkania uświadomiły mamom, że mogą zostawić swoje dzieci pod opieką profesjonalistów, a w tym czasie zadbać o własne potrzeby.

Logo Banku Gospodarstrwa krajowego

Dziękujemy Bankowi Gospodarstwa Krajowego za zaangażowanie i wkład w ten wyjątkowy projekt!