Bezpłatna rehabilitacja dla dzieci

Zapraszamy na bezpłatną rehabilitację dla dzieci z niepełnosprawnościami. Chcesz zwiększyć możliwości rozwojowe i samodzielność u swojego dziecka? Zapiszcie się na darmową konsultację, na której specjaliści dobiorą odpowiednią formę terapii, a następnie zacznijcie zajęcia z fizjoterapeutą, logopedą lub psychologiem.

Zajęcia odbywają się w Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon na ul. Domaniewska 50A w Warszawie (z wyłączeniem zajęć z hipoterapii, które prowadzimy w innej lokalizacji).

Kto może skorzystać bezpłatnej rehabilitacji dla dzieci?

Na bezpłatną rehabilitację dla dzieci z niepełnosprawnościami zapraszamy osoby w wieku od 0 do 18 lat, które:

• posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności,
  • mieszkają na terenie województwa mazowieckiego,
  • nie uczestniczą w tym samym czasie w podobnym projekcie dofinansowanym ze środków PFRON, oferującym podobne formy wsparcia, w którym cele realizacji zakładają osiągnięcie takich samych efektów.

Prowadzimy terapię dzieci i młodzieży z różnymi rodzajami niepełnosprawności i zaburzeń rozwojowych, w tym z niepełnosprawnością ruchową, intelektualną, deficytem narządu wzroku, słuchu, mowy, autyzmem, wadami genetycznymi, zaburzeniami sensorycznymi oraz sprzężeniami.

Jak się zgłosić?

Zadzwoń, napisz maila lub wypełnij formularz zgłoszeniowy. Na pierwszą konsultację przygotuj dokumentację medyczną dziecka (historia choroby, wyniki badań) oraz orzeczenie.

Z nami osiągniesz:

Ikonka uśmiechniętego dorosłego, który trzyma za ramiona uśmiechnięte dziecko.

Zwiększenie samodzielności dziecka

Oferowane przez nas zajęcia rehabilitacyjne i terapeutyczne zwiększają samodzielność dzieci poprzez wsparcie w sferze intelektualno-poznawczej, mowy i komunikacji, rozwoju ruchowego.

Ikonka głowy, w której znajduje się serce.

Poprawę kondycji psychicznej i fizycznej

Dbamy o dzieci i młodzież holistycznie. Terapia jest starannie przemyślana – nie tylko usprawnia fizycznie, lecz także wspiera rozwój emocjonalny.

Ikonka z trójką uśmiechniętych dzieci, które trzymają się za ramiona.

Zmniejszenie wykluczenia społecznego

Zapewniamy wsparcie, które dodaje dzieciom odwagi w pokonywaniu barier i trudności w nawiązywaniu relacji rówieśniczych.

Formy wsparcia

Chłopiec w trakcie rehabilitacji na podnośniku Levi Care.

Zajęcia indywidualne

usprawniająco – rehabilitacyjne, terapia mowy, integracja sensoryczna SI, terapia psychologiczna, hipoterapia.
Dwie uśmiechnięte dziewczynki w trakcie warsztatów manualnych.

Zajęcia grupowe

dogoterapia, muzykoterapia, warsztaty manualne, alpakoterapia.
Portret Szymona Chełstowskiego.

Na prawidłowy rozwój dzieci wpływa wiele czynników. Dlatego tak ważne jest, aby zapewniać kompleksowe wsparcie naszym podopiecznym. Stanowi to najlepszą drogę do osiągnięcia możliwie największych efektów w jak najkrótszym czasie.

Szymon Chełstowski

Psycholog dziecięcy w Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon

logo avalon kids

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Bezpłatną rehabilitację dla dzieci prowadzimy w ramach projektu „CAR Avalon Kids – zwiększenie samodzielności dzieci z niepełnosprawnościami”, współfinansowanego ze środków PFRON (2024-2027).