Konferencja Sekson 2021

Cała publiczność konferencji. W tle widać drugą odsłonę wystawy zdjęć pełnosprawni w miłości.

III Konferencja Sekson o
seksualności i rodzicielstwie osób
z niepełnosprawnościami

2-3 październik 2021
Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56, Warszawa + Online

III Konferencja Projektu Sekson przeszła do historii. Za nami dwa dni inspirujących prelekcji, warsztatów i ożywionych dyskusji. W wydarzeniu wzięli udział eksperci, lekarze, rehabilitanci oraz same osoby z niepełnosprawnościami. Tegoroczna, trzecia już konferencja realizowana w ramach Projektu Sekson odbyła się w formie hybrydowej – stacjonarnie w Centrum Kreatywności Targowa, w Warszawie oraz online na kanałach projektu Sekson.

III Konferencja Sekson w liczbach prezentuje się imponująco. W stacjonarnej części wydarzenia wzięło udział 140 osób. Informacja o transmisji dotarła prawie do 21 000 osób. Online konferencję śledziło ponad 210 widzów. Czas spędzony na oglądaniu transmisji wyniósł ponad 877 godzin. Za nami 20 prelekcji, 9 warsztatów praktycznych, 2 panele dyskusyjne i rozmowy z 30 prelegentami! W organizację wydarzenia zaangażowało się 19 wolontariuszy.

Pierwszy dzień III Konferencji Projektu Sekson poświęcony był seksualności. Bez barier i tabu rozmawialiśmy między innymi o zdrowiu seksualnym, samomiłości, dbaniu o siebie a także sprzęcie medycznym czy gadżetach erotycznych. Nie zabrakło tematów trudnych związanych z przeciwdziałaniem przemocy seksualnej i fetyszyzacją OzN. Drugi dzień zdominowało rodzicielstwo – dowiedzieliśmy się jak uczyć dziecko domyślnej akceptacji, rozmawialiśmy o mądrym wsparciu rodziców z zewnątrz, rozwoju psychoseksualnym dzieci, adopcji dzieci przez osoby z niepełnosprawnością oraz walce z homo-, bi- i transfobią wobec OzN czyli walce z podwójnym wykluczeniem.

Zapis transmisji

Fotorelacja

Profesor Zbigniew Izdebski podczas swojego wykładu. Stoi na czarnej scenie, gestykuluje, za nim telebim z prezentacją z napisem: zdrowie seksualne polaków
Wolontariuszka trzyma mikrofon obok twarzy Marty Lorczyk, członkini zespołu eksperckiego projektu sekson, która zadaje pytanie. Za nią siedzi dr Alicja Długołęcka. W tle widać kamery.
Publiczność konferencji.
Scena. Wolontariuszka podaje pakiet prelegentce -Patrycji Wonatowskiej.
Na pierwszym planie widać kilka osób z publiczności, są tyłem. Dalej na scenie występuje Renata Orłowska. Obok niej telebim z prezentacją.
Scena, na niej stoi dr Alicja Długołęcka. Obok niej prezentacja na ekranie.
Stoiska wystawiennicze, ulokowane przy filarach na których są zdjęcia z drugiej części wystawy pełnosprawni w miłości.
Stoisko wystawnize firmy Coloplast. Kobieta ogląda prezentowanie przedmioty.
Uczestniczki konferencji Daria Stawrowska i Monika Szynkowska, ambasadorka Fundacji Avalon.
Kobieta i mężczyzna - Paweł Garstka, siedzą na wózkach i rozmawiają z Martą Dudek z Fundacji Avalon i dr Alicją Długołęcką. W tle zdjęcia wystawy pełnosprawni w miłości
Uczestnicy konferencji przy stoisku wystawienniczym, oglądają książki.
Na scenie twórczynie projektu Sekson - Lusine Duryan, Żaneta Krysiak i Julia Witkowska.
Uczestnicy konferencji widoczni od tyłu, daleki kadr z końca sali.
Uczestnicy konferencji
Renata Orłowska udziela wywiadu dziennikarce z TVN24
Na pierwszym planie dwie uśmiechnięte uczestniczki konferencji, w tle inni uczestnicy konferencji, trochę rozmazani.
Na scenie przedstawicielka firmy Coloplast.
Sylwia Błach udziela wywiadu dziennikarce z TVN24.
Uczestnicy panelu dyskusyjnego na scenie - Marta Lorczyk, Julia Zakrocka, Łucja Malendowicz, Paweł Garstka.
Publiczność konferencji, klaszczą.
Warsztaty. Prowadząca Justyna Kulakowska, w tle uczestnicy.
Uczestnicy warsztatów.
Na scenie Jakub Rafalski, podczas swojego przemówienia.
Doktor Monika Łukasiewicz podczas wystąpienia.
Ola Petrus na scenie konferencji
Remigiusz Kijak rozmawiający w kuluarach