Apelowanie

Dlaczego nie widzę pełnych danych Darczyńców?

W związku z koniecznością dostosowania się do wymogów zawartych w RODO oraz ostatnio opublikowanej interpretacji Urzędu Ochrony Danych Osobowych informujemy, iż od 2019 roku wszelkie dane osobowe Podatników przekazujących swój 1,5% podatku w rozliczeniu rocznym zostaną ukryte.

Jesteśmy jako Fundacja zmuszeni do całkowitej anonimizacji danych Podatników przekazujących 1,5% Naszym Podopiecznym

Przypominamy, iż zgoda zawarta w formularzu PIT dotyczy wyłącznie PRZEKAZANIA danych osobowych Podatników do OPP. Zgoda zawarta w rozliczeniu podatkowym NIE OBEJMUJE UDOSTĘPNIENIA tych danych Podopiecznym Fundacji czy publikowania w panelu logowania.

Prosimy o zrozumienie sytuacji przed jaką została postawiona Fundacja.

Decyzja UODO jest wiążąca, a my jako Fundacja musimy postępować zgodnie z prawem.

W przypadku darowizn np. w formie przelewu beneficjenci mają wgląd w pierwsze dwa wyrazy dotyczące nazwy osoby przekazującej wpłatę, o ile Darczyńca nie zastrzegł sobie anonimowości. Tytuł i kwota wpłaty widoczna jest w całości.

W razie potrzeby w każdym momencie można skontaktować się z Fundacją w celu oficjalnego potwierdzenia otrzymania darowizny. Z Fundacją skontaktować się może w tej sprawie także darczyńca.