Apelowanie

Jak mogę podziękować Darczyńcom?

Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych Fundacja Avalon ma określone działania w sferze przechowywania i przetwarzania danych osobowych zarówno jeżeli chodzi o podopiecznych Fundacji, jak i darczyńców przekazujących środki na poszczególnych beneficjentów.

Takie ograniczenia powstały, aby wszelkie organizacje czy instytucje nie naruszały praw i wolności osób, organizacji czy instytucji, których dane dotyczą.

W nawiązaniu do tej ustawy Fundacja ma określone zasady co do przekazywania podopiecznym danych darczyńców, nawet w przypadku gdy beneficjenci chcą przesłać podziękowania do osób czy organizacji, które darowiznę przekazały.

Fundacja udostępnia Podopiecznym jedynie dwa pierwsze wyrazy z przekazu darowizny (przelewu) dotyczące Darczyńcy. Fundacja nie ma prawa podać dodatkowych informacji dotyczących Darczyńcy nawet w celu przekazania podziękowania.

Dwa słowa – może to być imię i nazwisko, dwa pierwsze słowa z nazwy firmy, imię i nazwisko – w zależności od tego, jakie dane wskazane są przy koncie bankowym, z którego przekazywany jest przelew.

Zdarza się, że darczyńca chce przekazać darowiznę anonimowo – wówczas ukrywamy wszystkie dane.

Natomiast w momencie gdy podopieczny czy Fundacja jest w stałym, bezpośrednim kontakcie z danym darczyńcą może wykorzystać posiadany kontakt w celach np. przesłania kartki lub wykonania telefonu z podziękowaniami.

Jak podziękować za wsparcie finansowe i pomoc?

W celu uniknięcia jednak wszelkich trudności proponujemy kilka rozwiązań w jaki sposób można podziękować darczyńcom:

1. udostępniaj ogólne podziękowania na swoim profilu w portalach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter, Instagram itp.,
  2. zamieszczaj na swoim profilu w portalach społecznościowych zdjęcia, nagrania z informacją co udało Ci się zmienić, osiągnąć, zakupić dzięki zgormadzonym na subkoncie środkom – otrzymanym darowiznom,
  3. bierz udział w wydarzeniach organizowanych przez Fundacje Avalon – wydarzeniach integracyjnych, sportowych itp..

Przekazuj Fundacji informację w jaki sposób chciałbyś podziękować darczyńcom, dziel się swoimi pomysłami, może wspólnie uda nam się opracować formę podziękowań dla darczyńców.