Zrzutki Patronowane

Jak założyć własną Zrzutkę Patronowaną?

Aby założyć własną Zrzutkę Patronowaną, konieczne jest wykonanie następujących kroków:

1. Zbiórki na Zrzutka.pl są dostępne dla osób z zarejestrowanym subkontem i profilem widocznym w zakładce „Podopieczni” (wymagana zgoda na udostępnianie swoich danych osobowych w serwisach internetowych współpracujących z Fundacją). Jeżeli nie masz jeszcze swojego profilu, skontaktuj się z nami przez adres: [email protected]. Poprosimy Cię o nadesłanie krótkiego opisu „o sobie” i zdjęcia (opcjonalnie). Szczegółowe informacje o procesie rejestracji znajdziesz we wpisie „Jak powinny wyglądać materiały przesłane do Fundacji Avalon w celu wykonania ulotki informacyjnej/założenia profilu w zakładce Nasi podopieczni?”.
  2. Po otrzymaniu od nas informacji o założeniu profilu, możesz przystąpić do tworzenia swojej zrzutki patronowanej. Odwiedź stronę zrzutka.pl i zaloguj się lub zarejestruj na swoim koncie. Zostaniesz przekierowany do miejsca, w którym należy wskazać chęć utworzenia Zrzutki Patronowanej.
  3. Podaj tytuł/cel zrzutki. Upewnij się, że cel twojej zbiórki pokrywa się z katalogiem wydatków, jakie możesz dofinansować ze środków zgromadzonych na subkoncie (koszty: medyczne, transportu, życia codziennego). Pamiętaj, że będzie on wiążący – środki pozyskane w jego ramach będziesz mógł wykorzystać tylko na przedmioty/usługi związane z tym celem.
  4. Kliknięcie pola „Wpisz nazwę patrona (organizacji)” spowoduje wyświetlenie listy podmiotów współpracujących z serwisem Zrzutka.pl. Wyszukaj w niej (lub zacznij wpisywać) Fundację Avalon i wybierz jej logo. Dzięki temu zbiórka zostanie automatycznie przypisana do naszej Fundacji. Możesz skorzystać też z gotowej strony.
  5. Określ kwotę, którą zamierzasz zebrać. Upewnij się, że jest ona adekwatna do Twoich potrzeb. W polu obok kwoty masz do wyboru dwie opcje. Pierwsza, „Do zebrania” wskazuje na całkowity cel zbiórki, licząc wszystkie wpłaty. Opcja druga, „Od osoby” pozwala na określenie wysokości minimalnej donacji od jednego Darczyńcy, tzn. kwoty, poniżej której wpłaty na Twoją zrzutkę nie będą akceptowane.
  6. Naciśnięcie czerwonego przycisku „Załóż zrzutkę patronowaną – bez prowizji!” przekieruje Cię na stronę Twojej zbiórki. W tym momencie informacja o utworzeniu zrzutki dotarła do Fundacji i oczekuje na akceptację z naszej strony. To jednak nie koniec Twoich działań – formularz nadal jest niekompletny i potrzebuje dodatkowych informacji. Jest to etap, w którym należy opracować treść zrzutki. Porady, jak to zrobić, aby skutecznie osiągnąć swój cel, znajdziesz we wpisie „Jak tworzyć treści do Zrzutki Patronowanej?”.
  7. Upewnij się, że Twój opis zawiera wyłącznie prawdziwe informacje. Jeżeli zbierasz środki np. na turnus lub sprzęt rehabilitacyjny, weryfikacja prawdziwości celu zostanie przeprowadzona na podstawie dokumentacji medycznej dostarczonej do Fundacji. W sytuacji, gdy dane będą niekompletne lub sprzeczne, zostaniesz poproszony o dostosowanie celu/opisu do rzeczywistego stanu rzeczy lub dostarczenie nam brakującej dokumentacji. Na wprowadzenie poprawek masz dwa tygodnie od momentu otrzymania wiadomości mailowej informującej Cię o takiej konieczności. Po tym terminie (w przypadku braku poprawek) Twoja zrzutka zostanie przez nas odrzucona.
  8. Pamiętaj o konieczności podania w treści apelu adnotacji: „Jestem beneficjentem/beneficjentką Fundacji Avalon. Mój numer subkonta to: …”. Dzięki temu będziemy mogli powiązać zbiórkę właśnie z Twoim subkontem i dużo szybciej zaksięgować na nim środki pozyskane w ramach zrzutki.
  9. Pamiętaj o zweryfikowaniu swojego profilu zgodnie z instrukcją – będzie to niezbędne przy wypłacaniu zgromadzonych środków. Weryfikacji dokonaj jako użytkownik profilu prywatnego.
  10. Tak wypełniony formularz wystarczy, abyśmy mogli zatwierdzić Twoją zrzutkę. O jej akceptacji zostaniesz poinformowany drogą mailową. Będzie to jednocześnie oznaczało, że zbiórka jest aktywna i wyświetla się na stronie Zrzutka.pl.

Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę o funkcjonowaniu Zrzutka.pl oraz zasadach organizacji zbiórek, zachęcamy do odwiedzenia Bloga Serwisu Zrzutka.pl. Znajdziesz tam bogaty zbiór materiałów, które pomogą Ci lepiej zrozumieć proces pozyskiwania środków.