Przejdź do głównej zawartości
Na zdjęciu fizjoterapeutka z pacjentem w basenie
Czas czytania: 1 min

Wolontariat na zajęciach rehabilitacyjnych dla osób z niepełnosprawnościami na basenie

Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore. Oferujemy pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi aktywną rehabilitację oraz szereg programów społecznych i edukacyjnych. Naszym celem jest aktywizacja OzN i zmiana postrzegania niepełnosprawności w polskim społeczeństwie.

Obecnie poszukujemy wolontariusza do wsparcia zajęć rehabilitacyjnych na basenie.

Zadania:

  • pomoc w wejściu i wyjściu z wody wysokiemu pacjentowi z MPD ze spastyką,
  • asystowanie fizjoterapeutce w prowadzeniu rehabilitacji.

Kiedy i gdzie?

  • Poniedziałki w godzinach 10:30-12:30 na basenie w OSiR Wawer Anin, ul. V Poprzeczna 22.

Zapewniamy:

  • porozumienie wolontariackie i ubezpieczenie NNW;
  • zaświadczenie i/lub certyfikat o odbyciu wolontariatu;
  • darmowe wejście na basen i możliwość pływania przez 90 minut (jeśli wolontariusz nie jest zainteresowany nauką jej prowadzenia i przyglądaniem się pracy fizjoterapeutki);
  • zdobycie doświadczenia w pracy z pacjentem z niepełnosprawnością.

Wymagania:

  • minimalny wiek 18 lat;
  • dyspozycyjność w poniedziałki, w godzinach zajęć rehabilitacyjnych;
  • otwartość na różnorodność i gotowość do pomocy;
  • mile widziani studenci pedagogiki specjalnej lub kierunków medycznych, zwłaszcza fizjoterapii.

Zgłoszenia przyjmujemy na adres mailowy: [email protected]