Zajęcia

Mężczyzna na wózku boksuje worek treningowy na sali, na której znajdują się różne sprzęty sportowe.

Sekcja cross treningu

Średnio-zaawansowany i zaawansowany

Zapraszamy do wzięcia udziału w regularnych zajęciach z cross treningu dla osób z niepełnosprawnościami.

Cross trening to połączenie treningu wytrzymałościowego z treningiem kondycyjno-siłowym. Podczas zajęć wykorzystywany jest profesjonalny sprzęt sportowy, taki jak sztangi, kettle, gumy treningowe czy piłki i drążki. Treningi prowadzone są przez doświadczonych trenerów w asyście wolontariuszy, a sala treningowa jest w pełni dostępna dla OzN. Plan treningowy uwzględnia stopień niepełnosprawności uczestników i ich indywidualne potrzeby.

Chcesz dołączyć do naszej extremalnej ekipy cross? Napisz do nas na adres: [email protected]

Na sali treningowej osoby na wózkach oraz z innymi niepełnosprawnościami stoją w kręgu i wykonują ćwiczenia na rozgrzewkę.
Grupa kobiet i mężczyzn na wózkach ćwiczy z taśmami, unosząc je nad głowami.

Sekcja handbike

Średnio-zaawansowany i zaawansowany

W sezonie letnim 2023 rozpoczęliśmy treningi w ramach sekcji handbike. Pod okiem doświadczonego trenera, Piotra Stankiewicza, uczestnicy sekcji mogli brać udział w bezpłatnych wyprawach rowerowych w Warszawie. Do dyspozycji OzN udostępniliśmy 5 profesjonalnych rowerów handbike, a trener udzielał praktycznych wskazówek z zakresu sportowej jazdy na rowerze.

Planujemy kontynuację sekcji hanbike’owej w sezonie 2024. Informacje o zapisach dostępne będą na naszych mediach społecznościowych.

Grupowe zdjęć uśmiechniętych osób na handbike'ach.
Mężczyzna jedzie na handbike'u w deszczu.

Sekcja bokserska

Średnio-zaawansowany i zaawansowany

W roku 2022, dzięki dofinansowaniu ze środków m. st Warszawy w ramach projektu „Sekcja boksu Avalon Extreme” przeprowadziliśmy łącznie 80 godzin cyklicznego treningu bokserskiego dla osób z niepełnosprawnością. Grupa liczyła 10 uczestników, a treningi prowadzone były przez doświadczonego trenera sztuk walki.

Elementy treningu bokserskiego na stałe zagościły w naszych regularnych cross treningach organizowanych w siedzibie Fundacji.

Mężczyzna i kobieta na wózkach boksują ten sam worek treningowy z dwóch stron.
    Mężczyzna na wózku trzyma piankowe pałki, a kobieta na wózku je boksuje.