Agata Pasieka

Neurologopedka Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon

Zajmuje się

Prowadzi terapię neurologopedyczną u osób z wtórnymi uszkodzeniami neurologicznymi (na skutek m.in. udaru, wypadku komunikacyjnego, niedotlenienia mózgu) oraz z chorobami neurologicznymi, neurodegeneracyjnymi (m.in. ch. Parkinsona, stwardnienie rozsiane SM, stwardnienie zanikowe boczne SLA). Terapeutycznie zajmuje się afazją, dyzartrią oraz dysfagią. Niestraszni jej są pacjenci z rurkami tracheotomijnymi czy PEGiem oraz tacy, co byli w śpiączce, a obecnie są w minimalnym lub większym stanie świadomości. Prowadzi również terapię porażenia/niedowładu nerwu twarzowego – aspekt logopedyczny, wykorzystuje tapying w obrębie twarzy. W ramach holistycznego podejścia do pacjenta zajmuje się również terapią ręki oraz wplata do terapii elementy stymulacji bazalnej. W pracy wykorzystuje swoje kompetencje audiofonologa oraz protetyka słuchu, które umożliwiają bardziej kompleksowe podejście do każdej osoby.

Z Fundacją związana od września 2023.

Wykształcenie

Absolwentka dziennych studiów I stopnia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (audiofonologia) oraz dziennych studiów II stopnia na Uniwersytecie Gdańskim we współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym (neurologopedia). Dodatkowo absolwentka studiów podyplomowych z zakresu neurologopedii oraz terapii zajęciowej.

Doświadczenie

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując kilka lat jako neurologopeda w Oddziałach Rehabilitacji Neurologicznej (m.in. SPZOZ MSWiA w Poznaniu, CKR w Konstancinie-Jeziornej, ZOZ w Oświęcimiu, SPZOZ MSWiA Centrum Rehabilitacji w Górznie), w Klinice Budzik w Warszawie Międzylesiu oraz w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych.

Prywatnie

Miłośniczka ogrodnictwa, prac remontowych, teatru oraz szycia na maszynie. Ukochana ciocia cudownej siódemki, z którą spędza każdą wolną chwilę, pokonując do nich setki kilometrów.

Kursy

• „Terapia ręki w rehabilitacji neurologicznej pacjentów dorosłych”, Warszawa, 15 XII 2023,
  • „Neurorehabilitacja traktu ustno-twarzowego”, Bydgoszcz, 8 VII 2023
  • „Kinesiotaping w logopedii, medycynie estetycznej twarzy i fizjoterapii stomatologicznej”, Bydgoszcz, 16 IV 2023