Alla Owczynnikowa

Fizjoterapeutka Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon

Portret Alli Owycznikowej

Zajmuje się

W Fundacji Avalon zajmuję się rehabilitacją pacjentów ze schorzeniami i deficytami o podłożu neurologicznym oraz ortopedycznym. Współpracuje z pacjentami po wypadkach, urazach komunikacyjnych, udarach, z osobami chorymi na Parkinsona, SM i MPD. W swojej pracy stara się zmotywować i zmobilizować pacjenta do aktywnego udziału w procesie poprawy własnej sprawności.

Z Fundacją związana od 2023 roku.

Swoje doświadczenie zdobywała na oddziałach rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej i na oddziale OITM.

Wykształcenie

Jest absolwentką Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie.

Kursy

Uczestniczka kursów i szkoleń, m.in. PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation), kursu Terapii manualnej, szkolenia o tematyce „Kompleksowa Terapia Powięzi”, „Spastyczność w Ujęciu Osteopatycznym – Kończyna Dolna”. Udoskonalała umiejętności na obozie Aktywnej Rehabilitacji FAR „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VIII”.

Prywatnie

W życiu prywatnym jest wolontariuszką w warszawskim klubie rugby na wózkach. Regeneruje się poprzez uprawianie jogi i naukę języków obcych. Lubi podróżować, jeździć rowerem, tańczyć zumbę oraz biegać.