Anna Kamińska

Psycholożka Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon

Portret Anny Kamińskiej

Zajmuje się

W Fundacji zajmuję się wsparciem psychologicznym osób doświadczających zarówno trudności ze sfery emocjonalno-psychicznej, jak i trudności życia codziennego. Moje szczególne zainteresowania zawodowe mieszczą się w dziedzinie: terapii zaburzeń nastroju, treningu asertywności, wsparciu w radzeniu sobie z emocjami, treningu umiejętności społecznych, nauce radzenia sobie ze stresem i relaksacji, pracą nad poczuciem własnej wartości, pracą nad procesami motywacyjnymi.

Z Fundacją związana od maja 2024.

Wykształcenie

• 2018 Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Pedagogika, spec. Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna
  • 2020 Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Pedagogika specjalna, spec. Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną
  • 2023 Collegium Humanum, Psychologia, spec. Psychologia Kliniczna

Kursy

• Skala inteligencji Stanford-Binet 5
  • Depresja – specjalistyczne szkolenie dotyczące postępowania diagnostycznego u pacjentów z podejrzeniem zaburzeń afektywnych
  • ADOS-2 diagnoza kliniczna zaburzeń ze Spektrum Autyzmu
  • Diagnoza ADHD i zaburzeń współistniejących z zastosowaniem Zestawu Kwestionariuszy Conners 3
  • Realizator programu wychowawczo-profilaktycznego „Spójrz Inaczej” dla klas I-VIII
  • Trener warsztatów dla rodziców rozwodzących się

Prywatnie

Uwielbiam czytać, szczególnie wszelkiego rodzaju reportaże poruszające tematy społeczne. Gdy tylko nadarzy się okazja, uwielbiam gotować dla bliskich i znajomych, w szczególności wszelkiego rodzaju ciasta i słodkości oraz specjały z kuchni włoskiej. Kiedy wolnego czasu mam troszkę więcej, uciekam z zatłoczonej Warszawy na Mazury, ponieważ najlepiej czuję się w ciszy, w bliskości z naturą. Jestem wielką miłośniczą zwierząt. Dużo przyjemności sprawiają mi wszelkiego rodzaju aktywności artystyczne – lepienie z gliny, malowanie i tym podobne.