Barbara Płaczek

Seksuolożka, edukatorka, pedagożka zdrowia, terapeutka

Zdjęcie portretowe Barbary Płaczek. Patrzy w obiektyw, a w rękach trzyma książkę o tytule Seksuologia

Specjalistka seksuologii, certyfikowana edukatorka seksualna osób z niepełnosprawnością intelektualną, pedagożka zdrowia, terapeutka, ukończyła studia podyplomowe na kierunku Seksuologia Kliniczna w Warszawie pod kierunkiem prof. Lwa-Starowicza, prowadzi gabinet specjalisty seksuologii w Rybniku, pracuje z osobami z niepełnosprawnościami intelektualnymi, sprzężonymi, z osobami z niepełnosprawnością ruchową w ramach rehabilitacji seksualnej, pracuje z dziećmi i młodzieżą nad tematami akceptacji, tożsamości, orientacji seksualnej, współpracuje m.in. z Fundacją Budzimy Uśpione Umysły, Fundacją Aktywnej Rehabilitacji, Fundacją Pomoc Autyzm, Fundacją Avalon, Fundacją La Strada, Fundacją SEXED.pl, laureatka 100 osób działających na rzecz rzetelnej edukacji seksualnej w Polsce FORBES’a.