Daniel Domański

Fizjoterapeuta Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon

Portret Daniela Domańskiego

Zajmuje się

Pracuje z pacjentami z różnymi rodzajami niepełnosprawności, zwłaszcza z pacjentami z dolegliwościami neurologicznymi, ortopedycznymi, kardiologicznymi oraz z dziećmi. Przez kilka lat pracował też jako trener personalny, gdzie aktywnie wykorzystywał zdobytą wiedzę z zakresu fizjoterapii oraz przygotowania motorycznego.

Z Fundacją Avalon związany od 2019 roku.

Wykształcenie

Absolwent Fizjoterapii na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie

Kursy

Ukończył m.in. kurs IBITA Bobath dla dorosłych – kurs podstawowy, moduł „2a” terapii manualnej wg Maitlanda oraz moduł „A” medycyny ortopedycznej wg Cyriax’a. Ukończył także kursy masażu I oraz II stopnia, Tapingu Rehabilitacyjnego oraz kurs instruktora kulturystyki w Polskiej Akademii Sportu. Uczestniczył w szkoleniu „Terapii narzędziowej tkanek miękkich” oraz w szkoleniach z zakresu metod treningowych z wykorzystaniem odważników kettlebells, zwiększania mobilności, a także ćwiczeń z wykorzystaniem „Bosu” oraz dietetyki.

Prywatnie

Uśmiechnięty pasjonat motoryzacji oraz przygotowania motorycznego. Hobbistycznie gra w siatkówkę i koszykówkę oraz jest częstym bywalcem siłowni.