Katarzyna Milczarek

Kierowniczka Centrum Aktywnej Rehabilitacji dla dorosłych, Kierowniczka Avalon Active

Zajmuje się

Specjalizuje się w pracy z osobami z zaburzeniami neurologicznymi, zwłaszcza zaburzeniami w obrębie chodu. Interesuje się rehabilitacją pacjenta neurologicznego w wodzie, tematyką pracy manualnej na powięzi i integracji tych struktur w ciele. Aktualnie zajmuje się również kierowaniem zespołem interdyscyplinarnym Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Active i koordynowaniem realizowanych projektów. W pracy z drugą osobą, stawia sobie ponad wszystko zaufanie i szczerość oraz szacunek.

Z Fundacją związana od 2011 roku.

Wykształcenie

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunkach Fizjoterapia oraz Zdrowie Publiczne o specjalizacji – Organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia.

Absolwentka studiów podyplomowych Specjalista ds. Zarządzania Rehabilitacją na Uniwersytecie Warszawskim.

Doświadczenie/kursy

Ukończyła kursy metody PNF, Terapii manualnej – szkoła niemiecka oraz Kinesiotapingu powięziowego. Jest w trakcie cyklu szkoleń dotyczących Integracji Strukturalnej wg koncepcji taśm anatomicznych Anatomy Trains. Dodatkowo specjalizuje się również w rehabilitacji pacjenta neurologicznego w wodzie, nabywając specjalistycznej wiedzy podczas szkoleń PNF w wodzie oraz koncepcji pracy z pacjentem wg metody Halliwick. Jest również instruktorem Nordic Walking, wprowadzając tę dyscyplinę do aktywności proponowanych przez Fundację.

Prywatnie

Mama dwóch szalonych synków i pasjonatka sportów wodnych. Żeglarstwo śródlądowe i morskie jest jej dobrze znane, a przygodę z nurkowaniem zaczęła asystując osobom z niepełnosprawnościami.