Krzysztof Myślicki

Fizjoterapeuta Centrum Aktywnej rehabilitacji Fundacji Avalon

Portret Krzysztofa Myślickiego

Zajmuje się

Specjalizuje się w aktywnej rehabilitacji oraz psychosomatyce. Pracuje z pacjentami z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Jest autorem wielu szkoleń dla osób z niepełnosprawnościami, ich opiekunów oraz studentów fizjoterapii. W swojej pracy wykorzystuje i łączy najróżniejsze metody, formy ruchu i techniki, począwszy od konwencjonalnych, poprzez trening oddechu, elementy Capoeiry, Jogi, kalisteniki po grę na instrumentach i śpiew. Do każdego pacjenta/każdej osoby podchodzi w sposób holistyczny i indywidualny. Zamiłowanie do kontaktu z przyrodą oraz praca nakierowana na zwiększanie samodzielności powodują, że najchętniej prowadzi treningi poza gabinetem, bo, jak sam mówi: “ćwiczysz, by lepiej żyć, a nie, by lepiej ćwiczyć”.

Z Fundacją Avalon związany od 2017 roku.

Wykształcenie

Magister Fizjoterapii, absolwent Politechniki Opolskiej.

Kursy

Ukończył kursy metod PNF, Terapii Manualnej oraz Zoga Multidimensional Movement. W latach 2009 – 2018 współpracował z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji, współprowadząc i prowadząc dziesiątki obozów aktywnej rehabilitacji.

Prywatnie

Prywatnie interesuje się geopolityką, kosmosem, fizyką i historią, a także motoryzacją i majsterkowaniem. Pasjonat zagadnień związanych z psychosomatyką i behawioryzmem. Czasem gra na gitarach i uprawia turystykę pieszą, rowerową i wodną. Partner kobiety, która znosi jego humory oraz ojciec córki, która jest jego największą nauczycielką: jak się poruszać i jak się tym bawić.