Martyna Wrońska

Główna Specjalistka ds. rehabilitacji, fizjoterapeutka Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon

Martyna Wrońska

Zajmuje się

W Fundacji Avalon zajmuje się obowiązkami na stanowisku Głównego Specjalisty ds. Rehabilitacji oraz indywidualną terapią funkcjonalną pacjentów z niepełnosprawnością neurologiczną oraz ortopedyczną w podejściu osteopatycznym.

Z Fundacją związana od 2015 roku.

Wykształcenie

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Aktualnie uczęszcza do Still Academy of Osteopathy.

Kursy

Ukończyła takie szkolenia jak „Kręgosłup- osteopatyczna diagnostyka i leczenie”, „Multisensoryczna stymulacja pacjenta neurologicznego ”, „Manipulacje nerwowo- mięśniowe”, „Trening funkcjonalny oraz podstawy treningu CrossFit”, „Intensywna funkcjonalna fizjoterapia dorosłych chorych po uszkodzeniu mózgu”, „Lokalne i globalne wzorce zaburzeń kompleksu miednicznego”, „Kompleksowa terapia dysfunkcji szyjnego odcinka kręgosłupa”, „Basic Course on Proprioceptive Neuromuscular Facilitation”, „Kinetic Control- kręgosłup lędźwiowy”, „Metoda PRI (Postural Restorotion Institute)”,  „Elementy Koncepcji Fascial Distortion Model (FDM)”, „Kinesiotaping, zasady I wskazania. Przykłady praktyczne”, „Zastosowanie podstawowych technik osteopatycznych i anatomii palpacyjnej pod kontrolą USG” oraz „Problemy obręczy barkowej- badanie i propozycje terapii z użyciem koncepcji PNF”.

Prywatnie

Miłośniczka podróży w miejsca nieznane, wycieczek rowerowych oraz gotowania.