Zdjęcie uczestników zeszłorocznej edycji akcji Wszyscy Do Wioseł.

Fundacja Avalon wystartuje w imprezie sportowo-charytatywnej Wszyscy Do Wioseł

Fundacja Legii już po raz szósty organizuje akcję Wszyscy Do Wioseł, której beneficjentami tym razem będzie Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, a wszystkie środki zebrane podczas wydarzenia zostaną przekazane na wsparcie funkcjonowania 116 111 Telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Akcja odbędzie się we wtorek, 28 listopada.

Dlaczego płyniemy dla „Dajemy Dzieciom Siłę”? Akcja Wszyscy do Wioseł Fundacji Legii za każdym razem wspiera i nagłaśnia tematy ważne społecznie. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak poważną kwestią obecnie są problemy psychiczne wśród dzieci i młodzieży. Tylko w 2022 roku odnotowano ponad 2 000 prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży. To o 150% więcej niż w roku 2021.

Cytat ze strony akcji Wszyscy Do Wioseł

Temat dbania o zdrowie psychiczne wśród dzieci jest nam niezwykle bliski, dlatego tym razem z ramienia naszej Fundacji Avalon wystartują aż dwie drużyny:

• Avalon Extreme, której zawodnikami będą osoby z niepełnosprawnościami na co dzień trenujące cross trening w naszej fundacji
  • Avalon Kids, składająca się z pracowników projektu

Wszyscy Do Wioseł to impreza łącząca sportową rywalizację z ideą pomocy. Uczestnicy wiosłują na ergometrach wioślarskich przez określony czas, a zadaniem czteroosobowych drużyn jest pokonanie możliwie największego dystansu. W tym roku czas wiosłowania wynosi 11 min – tyle, ile średnio trwa rozmowa z telefonem zaufania!

Życzymy powodzenia naszym reprezentantom!